Чорнобиль -наш біль

2021-04-26

/Files/images/колаж звіт Чорнобиль.jpg

26 квітня - трагічна дата в історії не тільки України, а й в усьому світі. Адже наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані.

На сьогоднішній день два з половиною мільйони людей проживають у забрудненій зоні, з них вісімсот тисяч дітей. Смерть понад 35 тисяч людей пов’язана з аварією на ЧАЕС та її наслідками.
Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго...Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
В Покровському НВК в дистанційному форматі пройшли заходи, присвячені цій трагічній даті. Юні художники прийняли участь у виставці малюнків" Світ, в якому я хочу жити", де вони моги продемонструвати своє бачення екоогічної пробеми та історичної пам'яті про ті події. Учнями 6 класу буи створені буклети "Чорнобиль не має минулого часу". Під час заходів діти мали змогу переглянути відео та презентації про аварію на ЧАЕС та матеріаи про наших земляків - ліквідаторів аварії. Учні прийняи участь у поетичному відеочеленджі "Чорнобиль -наш біль".
Подай у душі доброго вогню —
Хай воскресає світ животворящий,
Хай до нащадків озоветься пращур,
Хай древній рід збере свою рідню.
Очисть від скверни воду нам і кров,
Хай доля нас завчасно не займає...
Пошли нам, Боже, згоду і любов
І той вогонь, що в світі нас тримає.
Кiлькiсть переглядiв: 2

Коментарi